Ładowanie...

Ogłoszenia na 3 Niedzielę Adwentu - 17 grudnia 2023

2023-12-17 | czytano: 2250
Ogłoszenia na 3 Niedzielę Adwentu - 17 grudnia 2023
Jam głos wołającego na pustyni. J 6,19

III niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1. Trzecia niedziela Adwentu jest nazywana Gaudete – „Radujcie się! Pan jest blisko”.

Dzisiaj spowiedź parafialna 14.00 – 17.00 /z przerwą od 15.30-16.00/. Także w ciągu tygodnia można korzystać z sakramentu pojednania w podanych godzinach. Nie odkładajmy spowiedzi na następną niedzielę.

W tym roku wypada dzień Wigilii w niedzielę. Będziemy spowiadać tylko podczas Mszy św. do południa. Nie będzie Mszy św. wieczornej. Po każdej Mszy św. poświęcenie opłatków. Pan organista dziękuję za złożone ofiary.

W tygodniu zapraszamy na Roraty o 6.20.


 

2. Prosimy o zgłaszanie chorych, tak aby każdy miał okazję spowiedzi i Komunii świątecznej – odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.00.

Pamiętajmy o świecach Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.


 

3. W tygodniu:

* środa Nieustająca Nowenna do MBL o 17.00,

*czwartek - Msza św. uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie prowadzona przez ks. Jana Reczka o godz. 17.00. Po Mszy św. dalsza część spotkania będzie w kaplicy Jana Pawła II

* piątek nowenna do św. Jana Pawła II.

* sobota - ostatnie roraty o godz. 6.20 oraz błogosławieństwo przyniesionych figurek Dzieciątka Jezus. Dzieci prosimy, aby już w piątek przyniosły plansze roratnie. Bóg zapłać uczestnikom rorat, zwłaszcza dzieciom i rodzicom, za pomoc i przychodzenie z dziećmi na tę piękną adwentową modlitwę


 

4. W przyszłą niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. O północy zapraszamy na Mszę św. pasterską, którą poprzedzi jutrznia o 23.30. Zapraszamy do świętowania Narodzenia Pańskiego w góralskich strojach, aby podkreślić przywiązanie do tradycji.

W Długopolu Pasterka o 22.00.

Zespół „Podhalanie” prosimy o tradycyjną oprawę naszych pasterek. Także po zakończeniu Pasterki zachęcamy parafian, aby jeszcze przez chwilę pozostać na wspólnym kolędowaniu.

Składka podczas Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

Ogłoszenia dotyczące wizyty duszpasterskiej /kolędy/ będą umieszczone na stronie parafii w tym tygodniu.


 

5.XXIX parafialny przegląd kolęd i pastorałek odbędzie się – 7 stycznia, konkurs od godz. 13.00, a 21 stycznia – koncert laureatów o godz. 15.00 – już zachęcamy do udziału i przygotowań do tej pięknej modlitwy kolędami.


 

6. Dzisiaj, w trzecią niedzielę miesiąca, składka przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania Bazyliki. Bóg zapłać za złożone ofiary.


 

7. Grupa wędrująca szlakami Jana Pawła II zaprasza w okresie wakacyjnym, w dniach 18-25 sierpnia, na wędrówkę po szlakach w Dolomitach, po których poruszał się papież podczas swojego pontyfikatu. Informacje i zapisy u ks. Proboszcza. Szczegóły na plakatach.


8. Zmarła nasza parafianka z Krauszowa Aniela Waksmundzka l. 86 – pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00 z kaplicy: Niech odpoczywa w pokoju wiecznym


Niech w tym adwentowym czasie odnowie serca przez sakrament pojednania, towarzyszy Wam, parafianie i goście, łaska Boża i wstawiennictwo naszej Pani Ludźmierskiej.


Aktualności
Wspomagamy chorych przez Pola Nadziei
Pola Nadziei w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym Pani Ludźmierskiej
^