Ładowanie...

Ogłoszenia na 5 maja 2024

2024-05-04 | czytano: 1160
Ogłoszenia na 5 maja 2024
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. J 15, 12

VI niedziela wielkanocna

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1.Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o 17.30, podczas trwającego Kongresu Eucharystycznego czuwajmy przed Najświętszym Sakramentem razem Najświętszą Maryją Panną. Wyjątkowo od poniedziałku do środy będziemy modlić się o godz. 17.15, prosząc o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Modlitwę rozpoczniemy przy krzyżu na zewnątrz bazyliki, następnie procesja, po niej nabożeństwo majowe i Msza św.

Procesje błagalne: 

* poniedziałek – ul. Polna, 

* wtorek – Krauszów; 

* środa – ul. Podhalańska.

Gromadźmy się także na modlitwie przy kapliczkach podtrzymując piękną tradycję wielbienia Boga przez Maryję.

 

2. W tygodniu:

* poniedziałek– święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba

* środa – uroczystość św. Stanisława BM, głównego Patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej; święcenia diakonatu w katedrze wawelskiej;

Nieustająca Nowenna do MBL o godz. 18.00;

* Przyszła niedziela, to uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Od wczoraj w kaplicy św. Jana Pawła II trwa modlitewne „Jerycho” różańcowe, do soboty, 24 godziny na dobę – zachęcamy, aby przyłączyć się choć na chwilę do tej modlitwy.

 

3. Nasz Metropolita, abp Marek Jędraszewski, zaprasza na procesję ku czci św. Stanisława, w najbliższą niedzielę.

Zgodnie z tradycją będziemy uczestniczyć w tej procesji z Wawelu na Skałkę z figurą MB Ludźmierskiej. Zapisy na wyjazd w zakrystii, wyruszamy z parkingu o 6.30. Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci, młodzież, kapelę, dorosłych. Wybierzmy się, aby uczestnicząc w tym wydarzeniu okazać nasze przywiązanie do wiary i tradycji religijnej w strojach regionalnych.

 

4. Próby dzieci przygotowujących się do I komunii św. we wtorek 7. V i czwartek 9. V, po wieczornej Mszy Świętej w bazylice.

 

5. Już niecały miesiąc do pieszej pielgrzymki Sursum Corda. W tym roku wyruszymy w drogę rozważając słowa Jezusa: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie”. Pielgrzymowanie wypada 1 czerwca, a więc w Dzień Dziecka. Naszą modlitwą chcemy ogarnąć najmłodsze pokolenia, ale też pamiętać, że każdy z nas jest Bożym dzieckiem.

Za tydzień wędrówka szlakiem Jana Pawła II – zapisy do środy u ks. Proboszcza.

 

6. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu z "Szatą Jezusa"... Modlitwy uwolnienia i uzdrowienia animuje Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Światło Taboru".

 

Parafianom, pielgrzymom i gościom nawiedzającym nasze sanktuarium życzymy błogosławionego czasu i opieki Matki Bożej Ludźmierskiej na każdy dzień!


Aktualności
To już 10 lat
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie....
29 Konkurs Poezji Religijnej im. ks. prof. Józefa Tischnera
Rozstrzygnięcie Konkursu 14/15 sierpnia 2024
^