Ładowanie...

Ogłoszenia na 6 sierpnia 2023

2023-08-06 | czytano: 1760
Ogłoszenia na 6 sierpnia 2023
Przemień mnie w Siebie, chcę jak Ty stać się chlebem

XVIII niedziela zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1. Dzisiaj święto Przemienienia Pańskiego. Po południu rozpoczynamy Dni Maryjne czyli nowennę przygotowującą nas do uroczystości odpustowych ku czci MB Wniebowziętej. W poszczególne dni czuwania będą prowadzić oddziały Związku Podhalan. Początek czuwania o 16.30, potem Msza święta z procesją z lampionami do MOR , a kończy czuwaniem inny ZP ok. 20.30. W taki sposób czuwać będziemy do 14.08. Dziś zamiast nieszporów, nowenna do MBL z procesją do MOR po Mszy świętej.

 

2. Od soboty zapraszamy na rekolekcje maryjne, które trwać będą do poniedziałku i są naszym duchowym przygotowaniem do przeżycia odpustu Wniebowzięcia. Poprowadzi je ks. dr hab. Robert Nęcek. Mottem rekolekcji są słowa „Maryja uczy wybaczać”. W sobotę i poniedziałek - Msze św. z kazaniem o 6.30, 12.00 i 18.00, a rano o 6.00 na Godzinki o Niepokalanym Sercu NMP.

Także w sobotę na godzinę 19.00 gorąco zapraszamy na wieczór uwielbienia w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym. Jest to modlitwa dla wszystkich, ale nasze szczególne zaproszenie kierujemy do młodzieży i małżeństw z dziećmi.

 

3. W przyszłą niedzielę rekolekcje Maryjne z nauką podczas każdej Mszy Świętej. Wieczorem o godz. 20.00 zapraszamy parafian i gości do Maryjnego Ogrodu Różańcowego na nowe wykonanie Nieszporów Ludźmierskich. Wstęp wolny.

 

4. Prosimy panie z Róż Różańcowych i Akcji Katolickiej o porządki przy kapliczkach różańcowych i umycie marmurowych rzeźb. Zapraszamy dzieci, młodzież, kandydatów do bierzmowania, służbę liturgiczną i oazę do pomocy w przygotowaniu bazyliki i otoczenia do odpustu – spotkania od poniedziałku do środy od godz. 9.00. Prosimy dzieci o przygotowanie kwiatów do sypania podczas uroczystości odpustowej oraz o zgłoszenie się do niesienia feretronów

 

5. Spotkanie w sprawie przygotowania odpustu odbędzie się w środę o godz. 19.30. Zapraszamy Radę Parafialną, przedstawicieli Akcji Katolickiej, Związku Podhalan, Rycerzy Kolumba, Zespołu Charytatywnego, sanktuaryjnych służb porządkowych, OSP z Ludźmierza, Krauszowa i Długopola oraz wszystkich chętnych do pomocy.

 

6. Kalendarz Liturgiczny:

*wtorek – św. Dominika;

*środa – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy;

*czwartek – święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika

*piątek – św. Klary

 

7. Stowarzyszenie Pro Missio zaprasza do wzięcia udziału w akcji zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odzysk surowców pozwala na gromadzenie środków finansowych dla misjonarzy. Prosimy o składowanie przywiezionych rzeczy na parkingu przed budowanym Domem pod Tęczą we wtorek, od rana do godziny 12.30.

 

7. W sobotę 19.08 kolejna wędrówka Szlakami Papieskimi. Tym razem w Beskidzie Niskim. Z Tylicza przez Lackową do Wysowej. Zapisy u ks. Proboszcza do 16 sierpnia.

 

8. Od dzisiaj można zakupić niewielką książeczkę przygotowaną przez ks. dr Roberta Nęcka, nawiązującą do 60.lecia koronacji i nauczania Prymasa Wyszyńskiego podczas jego obecności w naszym sanktuarium. Zachęcamy do lektury.

 

9. W najbliższych dniach wokół naszej bazyliki będą prowadzone prace czyszczenia kostki, chcemy także odświeżyć wnętrze kaplicy przy cmentarzu i wykonać prace malarskie. Z tej racji składka w trzecią niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na te właśnie cele.

 

 

 

Wygospodarujmy czas na udział w rekolekcjach maryjnych od soboty do poniedziałku. Wszystkich serdecznie zapraszamy na uroczystości odpustowe: parafian, pielgrzymów i gości. Zawierzajmy Wniebowziętej siebie i wszystkie sprawy bliskie naszym sercom.

 

 


Aktualności
16 Pielgrzymka Rowerowa Giewont-Hel
Wyruszamy zawsze z Panem Bogiem
43 Piesza GÓRALSKA Pielgrzymka na Jasną Górę
Od Królowej Podhala do Królowej Polski
^