Ładowanie...

Ogłoszenia na 8 stycznia 2023

2023-01-07 | czytano: 696
Ogłoszenia na 8 stycznia 2023
To jest mój Syn umiłowany....

Niedziela Chrztu Pańskiego

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

Przypominamy, że sakrament chrztu w naszej bazylice jest udzielany w trzecie niedziele miesiącana Mszy św. o godz. 11.00. Obowiązkowa katecheza odbywa się w piątek w salce pod plebanią o godz. 18.00 (także w ten piątek). Zgłoszenia dziecka do chrztu należy dokonać w kancelarii, najpóźniej tydzień przed chrztem.

 

2. Serdeczne podziękowania za udział w Orszaku Trzech Króli: królom jadącym konno, kapeli „Podhalanie”, orkiestrze OSP, strażakom za zabezpieczenie trasy, młodzieży za jasełka i wszystkim uczestnikom orszaku za świadectwo wiary.

 

3. Zapraszamy na opłatek parafialny we wtorek o godz. 18.00: Radę Parafialną, Akcję Katolicką, chór „Magnificat”, Zespół Charytatywny, Związek Podhalan, Krąg Biblijny, służby porządkowe i wszystkich, którzy chcą wspólnie kolędować.

 

4. Róże Różańcowe z Ludźmierza, Krauszowa, Długopola(oraz Unii Różańcowej Podhala) zapraszamy na spotkanie opłatkowe w niedzielę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 9.00, którą odprawi ks. dr Stanisław Szczepaniec, diecezjalny duszpasterz Żywego Różańca.

 

5.Parafialny konkurs kolęd i pastorałek, już XXVIII,rozpocznie się w sobotę, 14 stycznia, od godz. 9.00 w sali Domu Pielgrzyma (najpierw prosimy najmłodsze dzieci). Na koncert laureatów zapraszamy w niedzielę o 15.30 w bazylice. Prosimy zgłaszać się na konkurs u ks. Piotra, s. Marii i w kancelarii do wtorku.

 

6. Orkiestra strażacka z Mszany Dolnej towarzyszyć nam będzie w niedzielę na Mszach świętych o godz. 9.00 i 11.00. Nasz chór sanktuaryjny „Magnificat” wyjeżdża dziś na koncert do Tuchowa, sanktuarium diecezji tarnowskiej.

 

7. Bóg zapłać za ofiary na budowę „Domu pod Tęczą”. W najbliższą, 3. niedzielę miesiąca, składka na ogrzewanie bazyliki.

W ciągu roku składaliście ofiary na sprzątanie bazyliki. Złożone ofiary (w sumie 21.940 zł) w sam raz wystarczyły na koszty sprzątania i kwiaty. Bóg zapłać Wam za troskę o piękno naszej świątyni.

Polecamy prasę katolicką, Gościa Niedzielnego, Niedzielę i czasopisma dla dzieci.

 

Odnawiając sakrament chrztu zostaliśmy na nowo wezwani do pójścia za Jezusem. Polecajmy się na tej drodze Maryi i naszym patronom z chrztu.

 


Aktualności
Syn Boży sam jest Świątynią, Kapłanem i Ofiarą
Oddaj wszystko w Boże ręce i to będzie Twoja konsekracja
Dzieci z Ludźmierza w Krakowie
Wawel był siedzibą polskich władców i miejscem gdzie kształtowała się historia Polski.
^