Ładowanie...

Ogłoszenia na Uroczystość Bożego Ciała w roku 2023

2023-06-08 | czytano: 1504
Ogłoszenia na Uroczystość Bożego Ciała w roku 2023
Oto święte Ciało Pana

8 czerwca 2023r. - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

 

1. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa dziękujemy Jezusowi, że zechciał pozostać z nami, adorujemy Chleb Eucharystyczny, bo wierzymy, że to prawdziwy i żywy Bóg. Zapraszamy na dzisiejszą procesję do czterech ołtarzy w MOR po Mszy św. o godz. 11.00. Od jutra przez kolejne 8 dni trwać będzie oktawa Bożego Ciała – zapraszamy na procesje po Mszy św. o 18.00 z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w niedzielę po Mszy św. o 9.00.

 

2. W oktawie zapraszamy mężczyzn do niesienia baldachimu i chorągwi: m.in. strażaków z OSP, Rycerzy Kolumba. Panie i dziewczęta zapraszamy do niesienia feretronów, zaś dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia. Dzieci z kl. III przychodzą na oktawę w strojach komunijnych.

 

3. Na jutrzejszy piątek, jako proboszcz, udzielam dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na terenie parafii Ludźmierz, a korzystający z dyspensy są zobowiązani do podjęcia innych form pokuty np. modlitwy w intencji Ojca świętego lub złożenia ofiary na misje lub inny pobożny cel.

 

 

Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy dobrego odpoczynku, także tym, którzy korzystają z tzw. długiego weekendu.

 

 

 

 

 


Aktualności
To już 10 lat
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie....
29 Konkurs Poezji Religijnej im. ks. prof. Józefa Tischnera
Rozstrzygnięcie Konkursu 14/15 sierpnia 2024
^