Ładowanie...

Śmierć Pana głosicie, aż przyjdzie

2024-03-28 | czytano: 372
Śmierć Pana głosicie, aż przyjdzie
Stół Wieczerzy i Krzyż Golgoty

Eucharystią Krzyżma Świętego sprawowaną przez wszystkich krakowskich biskupów, i wielu kapłanów diecezji rozpoczęliśmy Kongres Eucharystyczny w Archidiecezji. Wszyscy kapłani otrzymali na tę okoliczność takie same, kongresowe stuły, aby podkreślić jedność. 
W homilii ks. arbp Metropolita podkreślił, że pragnął sprawować tę Eucharystie we wspólnocie kapłańskiej i zauważył, że Jezus nazywał swoich uczniów Przyjaciółmi. Ukazał też 3 świętych patronów Kongresu: św. Królową Jadwigę, Karola Wojtyłę i ks. Michała Rapacza, który będzie ogłoszony błogosławionym na koniec Kongresu (15 czerwca br.).
W Eucharystii podczas której poświęcono oleje katechumenów, chorych i Krzyżma - uczestniczyło wielu młodych ze służby liturgicznej różnych parafii. Z naszej i nowotarskiej też. 
W naszej świątyni homilię okolicznościową wygłosił ks. Proboszcz Maciej Ścibor. Zauważył, że Kongres jest po to, abyśmy przyjmując Ciało Chrystusa - nieśli Go tym, którzy się gdzieś po drodze zagubili, których tu brakuje. I ukazywał, że stół Wieczerzy i Golgota to jedno i to samo wydarzenie, dokonujące się podczas każdej Eucharystii. Stół Wieczernika przenosi nas na Krzyż. 
Kim ON jest dla mnie? - pytał kaznodzieja - Kin On jest dla Ciebie? czym jest dla mnie Eucharystia? Kogo rozpoznały dzieci, które od roku przyjmują Pana Jezusa w komunii świętej? Po co przychodzę na Eucharystię? Czyż nie ja Panie? Kto Cię zdradzi? Czy spożywanie Chleba Eucharystycznego nie jest spożywaniem obojętnym? Czy po przyjęciu Komunii św. - jestem gotowa umywać nogi innym? Aktualności
Wspomagamy chorych przez Pola Nadziei
Pola Nadziei w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym Pani Ludźmierskiej
^