Ładowanie...

Świętość to być kochanym dzieckiem Boga

2021-11-01 | czytano: 515
Świętość to być kochanym dzieckiem Boga
Dla chrześcijanina śmierć ma oczy Chrystusa.

Świętość to jest być dzieckiem Boga.I to jest tylko pozornie mało ambitne czy niewychowawcze. Świętość to nie jest sprawa do wypracowania, do wywalczenia. Nie ma nic wspólnego z treningiem na siłowni czy z sesją egzaminacyjną dla studenta. Świętość to poczucie bycia synem, córką Boga. Kochanym synem, kochaną córką Boga, który jest kochającym Ojcem. I oczywiście za tym idzie potem nasze życie, to jak ono później wygląda, jak się zmienia, ale u początku i w centrum jest ta właśnie świadomość - mówił ks. Mateusz podczas kazania na dzisiejsza uroczystość.

A w kaplicy na cmentarzu  przywołał ks. Mateusz obraz z proroka Ezechiela: Oto otwieram wasze groby i wydobywam was z grobów, ludu mój i wiodę was do kraju Izraela. Przecież każdy dzień przeżyty bez stanu łaski uświęcającej to jest dzień w śmierci, kiedy jesteśmy martwi. Potrzebujemy Ducha, który ożywi i będzie nieustannie ożywiał to, co w nas umarło. To On poprowadzi nas do relacji z Ojcem, życiodajnej relacji dziecka, która ufa swojemu Ojcu i idzie za Jego głosem.

Włoski poeta Cesare Pavese napisał w swoim wierszu: Śmierć przyjdzie i będzie miała Twoje oczy! Dla chrześcijanina śmierć ma oczy Chrystusa. Dobre oczy, oczy, które nie rodzą lęku, ale nadzieję. Ufajmy,  że na ostatniej drodze spotkamy właśnie te oczy, oczy Chrystusa, który jest naszym Zmartwychwstaniem i Życiem. - kończył kaznodzieja.
 
A potem przeszliśmy procesjonalnie przez naszą ludźmierską nekropolię otaczając modlitwą różańcową naszych bliskich zmarłych.
 
W Ewangelii czytaliśmy dzisiaj 8 Błogosławieństw, Błogosławieni, szczęśliwi.....
 

BŁOGOSŁAWIENI i SZCZĘŚLIWI, chociaż żyli obok nas i byli pogardzani, niezauważani, lekceważeni, wyśmiewani, odsądzani od czci.

BŁOGOSŁAWIENI i SZCZĘŚLIWI … niedoceniani, którym nawet prawa do życia nie przyznano.

BŁOGOSŁAWIENI i SZCZĘŚLIWI … oni już tak … my … jeszcze nie.


 Aktualności
Pielgrzymka do Lourdes w roku 2023
Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do sanktuariów Francji i Włoch. Głównym celem jest LOURDES i LA SALETTE, a także Ars, Paray-le-Monial, Rocamadour, w programie również Mediolan, Werona, Monaco, Carcassonne. Termin 27.04 - 6.05.2023, cena 1200 zł + 530 €, zapisy do końca grudnia, zaliczka 500 zł.
Most gorących serc
Parafianie dla Ukrainy
^