Uroczystość wszystkich świętych w roku 2023
2023-11-01 |
czytano: 577Chrześcijanie nie boją się cmentarzy Eucharystię w kaplicy przy nekropolii ludźmierskiej w Uroczystość wszystkich świętych sprawował nowy kustosz sanktuarium. Przypomniał w homilii o Kościele Uwielbionym, Oczyszczającym się i Pielgrzymującym.
my możemy pomóc naszym bliskim naszą modlitwą i miłością. Przychodzimy na cmentarz z miłością, jedni, by przebaczyć, inni by prosić o przebaczenie. U nas kwiaty i znicze to znaki pamięci, w Ziemi Świętej takim znakiem są kamienie. Ks. Prof. Józef Tischner mawiał, że żołnierze są po to, by umrzeć, aby Polska przeżyła. I my "żyjemy dla Pana i umieramy dla Pana". Niech czas spędzony przez nas na cmentarzu - będzie dla nas umocnieniem.
A potem przeszliśmy wśród grobów naszych bliskich z modlitwą różańcową wypominając imiona których kochaliśmy, ks. Proboszcz poświęcał groby i okadzał poszczególne miejsca.
Chrześcijanie nie boją się cmentarzy, ani śmierci, ani odchodzenia.
Za zdjęcia dziękujemy Kubie Jachymiakowi.