Ładowanie...

X Niedziela zwykła

2015-06-07 | czytano: 1346
7 czerwca 2015DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKUOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   7 czerwca 1997 roku Ludźmierska ziemia gościła wielkiego rodaka papieża Jan Pawła II, dziś mija osiemnaście lat o tamtego wydarzenia, polecajmy nasza parafię,...

7 czerwca 2015
DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 • 7 czerwca 1997 roku Ludźmierska ziemia gościła wielkiego rodaka papieża Jan Pawła II, dziś mija osiemnaście lat o tamtego wydarzenia, polecajmy nasza parafię, pielgrzymów i całe Podhale Bogu przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Zachęcamy do nawiedzenia figury pielgrzyma ludźmierskiego, św. Jana Pawła II w MOR.

 • Dziś – dziesiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce. Swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej, jako wotum wdzięczności Polaków. Po Mszy Świętej celebrowanej o godz. 9.00 wyruszy procesja eucharystyczna wokół bazyliki w ramach oktawy Bożego Ciała. Nabożeństwa czerwcowe w niedzielę o godz. 17.30 a w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej.

 • Strażacy, przed bazylika zbierają ofiary na pogorzelców ze Starego Bystrego.

 • Dziś odbędzie się też XI Samochodowa Pielgrzymka Strażacka i V Motocyklowa Drogą Papieską z Krzeptówek do Ludźmierza. Mszy Świętej celebrowanej na ołtarzu papieskim o godz. 13.00 będzie przewodniczył wicedziekan dekanatu nowotarskiego ks. Franciszek Rembiesa. Zapraszamy

 • W poniedziałek, wtorek i środę Msze Święte z procesją eucharystyczną o godz.18.00. Ponadto w środę nowenna do Matki Bożej Ludźmierskiej.

 • Na poniedziałek na Mszę zapraszamy klasy 1 gimnazjum na zakończenie roku formacyjnego. Na wtorek zapraszamy klasy 2. Na spotkanie prosimy zabrać indeksy.

 • W czwartek, w ostatni dzień tak zwanej „oktawy” uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza Święta z procesją o godz.18.00, po procesji – błogosławieństwo wianków i dzieci. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci dotarły na to spotkanie z Panem Jezusem.

 • W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zarazem 21. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msze Święte o godz. 6.30, 12.00 i 18.00 W ten piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa. Odpust w Nowym Targu w parafii NSPJ

 • W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Pielgrzymka Amazonek Podhalańskich do MBL. Msza Święta o godz. 13.00. W Nowym Targu „Jezus na lodowisku” z udziałem MBL

 • Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego świętowania Bożego Ciała i pielgrzymki „Sursum Corda” – przez udział i dekorację swoich posesji. Wyrazy uznania dla tych, którzy uczestniczyli w nabożeństwach majowych w bazylice i przy kapliczkach, i którzy dalej pielęgnują nabożeństwa czerwcowe. Wszystkim Bóg zapłać.

 • Społeczność Gimnazjum nr 2 w Ludźmierzu zaprasza na festyn w przyszłą niedzielę (14.06) od godz. 15.00 w programie wiele atrakcji, szczegóły na plakatach.

 • Dziękujemy rodzinom, które przygotowały świątynię na dzisiejszą niedzielę. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty. O posprzątanie bazyliki na przyszły tydzień prosimy rodziny z Krauszów – Wieś od 11 – 30

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 8 VI – św. Jadwiga, królowa znana z hojności dla ubogich, dzięki małżeństwu z Władysławem Jagiełłą przyczyniła się do nawrócenia Litwy. Odpust w Nowym Targu na Borze;
• 10 VI – bł. Bogumił, biskup. Żył w XII wieku. Po rezygnacji z arcybiskupstwa w Gnieźnie został pustelnikiem. Zasłynął z daru modlitwy i nauczania ubogiej ludności;
• 11 VI – św. Barnaba, apostoł rodem z Cypru, bliski współpracownik św. Pawła i towarzysz jego pierwszej podróży misyjnej.

 

NO2H9504 1024x682

 


Aktualności
Wspomagamy chorych przez Pola Nadziei
Pola Nadziei w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym Pani Ludźmierskiej
^