Ładowanie...

24 Niedziela Zwykła

2015-09-12 | czytano: 1212
13 września 2015  DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła    Dziś – dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku i rozpoczęcie...

13 września 2015 

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła 

 

 • Dziś – dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku i rozpoczęcie V Tygodnia Wychowania pod hasłem: „Wychowywać do pełni człowieczeństwa” oraz XXIII Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

 • Tydzień temu przeżywaliśmy Dożynki Podhalańskie składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie, dziękujemy za przygotowanie pięknych wieńców dożynkowych. Msza Św. dziękczynna za szczęśliwe plony i zbiory z ul. Podhalańskiej, Kamieniec, Krótkiej i Ogrodowej zostanie odprawiona 16.09 godz.18.00.

 • Jutro przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus. Msze Święte o 6.30, 12.00 i 18.00 po nich ucałowanie relikwii Krzyża Świętego.

 • We wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Jej opiece powierzamy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii.

 • W środę o godz.18.00 Msza Święta z nowenną do Matki Bożej Ludźmierskiej, oraz wspomnienie świętych męczenników – Korneliusza papieża i Cypriana biskupa, obrońców prawdziwej wiary.

 • W czwartek przypada 76. rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę. W naszych modli-twach będziemy polecać Bogu wszystkich, którzy zginęli na Wschodzie, a także naszą Ojczyznę i sprawę pokoju na świecie.

 • W piątek św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, a także patrona młodzieży. Tradycyjnie w to święto rozpoczynamy czas przygotowań do sakramentu bierzmowania dla uczniów gimnazjum naszej parafii. Zapraszamy gimnazjalistów z rodzicami na 18.00 do bazyliki. Nabożeństwo do miłosierdzia Bożego z racji III piątku miesiąca. Po Mszy Św. zebranie Akcji Katolickiej w związku z II Zjazdem Krajowym w Krakowie oraz katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w salce pod plebanią.

 • Liderzy Światowych Dni Młodzieży zapraszają na Podhalański Festiwal Młodzieży, który odbędzie się w sobotę 19 września w Nowym Tagu. Rozpoczęcie Mszą św. pod przewodnictwem ks. bp. Damiana Muskusa o 9.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, następnie na Rynku koncert, konferencje i modlitwy do godz. 20.00. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.

 • Jest nowy numer gazetki „U nas w parafii”. W ostatni piątek września (25.09) udamy się na parafialną oazę modlitwy, zapisy do końca tygodnia u ks. Bronisława.

 • Za tydzień III niedziela miesiąca o godz. 9.00 błogosławieństwo dzieci na roczek chrztu oraz wszystkie chętne dzieci, o 11.00 sakrament chrztu a o 16.00 Msza Św. na cmentarzu za zmarłych z naszych rodzin. Składka na powstający kościół na Woli Justowskiej.

 • Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu apeluje do wszystkich osób, a w szczególności osób starszych o szczególną rozwagę i nie przykazywanie w żadnym wypadku pieniędzy nieznanym osobom. Oszuści, chcąc wyłudzić pieniądze posługują się różnymi metodami min.: „na wnuczka” „na pracownika opieki społecznej” „na policjanta” itp. Bądźmy rozważni i roztropni. Więcej informacji o apelu policji znajdziemy na stronie internetowej.

 • Stadnina Koni w Ludźmierzu serdecznie zaprasza wszystkich na zawody jeździeckie w ujeżdżaniu oraz w skokach przez przeszkody dzisiaj przy ulicy Podhalańskiej obok jezior. Początek godz. 10.30.

 • Dziękujemy rodzinom, które przygotowały świątynię na dzisiejszą niedzielę. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty. O posprzątanie bazyliki na przyszły tydzień prosimy mieszkańców z ulicy Polnej.

 • W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: Bronisława Jachymiak Wieczny odpoczynek...

 

TOP


Aktualności
16 Pielgrzymka Rowerowa Giewont-Hel
Wyruszamy zawsze z Panem Bogiem
43 Piesza GÓRALSKA Pielgrzymka na Jasną Górę
Od Królowej Podhala do Królowej Polski
^