Ładowanie...

28 Niedziela Zwykła

2015-10-10 | czytano: 1159
11 października 2015  DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   Dziś – dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku, a zarazem XV Dzień Papieski, który przeżywamy pod hasłem:...

11 października 2015 

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 • Dziś – dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku, a zarazem XV Dzień Papieski, który przeżywamy pod hasłem: „Jan Paweł II – patron rodziny”. Celem dni papieskich jest propagowanie nauczania św. Jana Pawła II i niesienie pomocy zdolnej, a ubogiej młodzieży polskiej przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli już lub złożą ofiary do puszek na stypendia dla tej młodzieży.

 • W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy parafian na Mszę św. o godz. 9.00 w intencji naszych nauczycieli wychowawców i pracowników administracji.

 • W czwartek zapraszamy do bazyliki na Mszę św. o godz. 18.00 z modlitwami o uzdrowienie. Poprowadzi je ks. Jan Reczek

 • W III piątek po wieczornej Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego oraz katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. Chrzest w przyszłą niedzielę o 11.00.

 • W sobotę 17 października w naszej parafii rozpocznie się czas peregrynacji Figury św. Michała Archanioła. O godz. 17.15 różaniec i nabożeństwo oczekiwania o 18.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. bp Damiana Muskusa na początek nawiedzenia. O godz. 20.30 Koronka do św. Michała i Apel Jasnogórski. Zapraszamy.

 • Niedziela o 6.30 Godzinki ku czci św. Michała. Po każdej Mszy św. możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała. Na 9.00 zapraszamy dzieci (anielskie stroje), o 10.15 różaniec w intencji rodzin. O 11.00 Sakr. Chrztu. O 15.00 Koronka i modlitwy do św. Michała. 17.30 Nabożeństwo. 20.30 Koronka do św. Michała, Apel i program o objawieniach i sanktuarium św. Michała. W poniedziałek o 6.00 Godzinki, 6.30 Msza św. z kazaniem, o 9.00 Msza dla szkół podstawowych o 11.00 spotkanie i zawierzenie gimnazjalistów św. Michałowi. Po Mszy św. o godz. 12.00 błogosławieństwo osób starszych i chorych. O 15.00 Koronka i Msza św. z aktem poświęcenie się św. Michałowi. Pożegnanie figury i zakończenie nawiedzenia. Plan szczegółowy znajdziemy w nowej gazetce „U nas w Parafii”. Dekoracja naszych posesji i stroje regionalne na przywitanie Figury św. Michała mile widziane.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 
 • Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17.15 w niedzielę o 17.30. Dziękujemy dzieciom, młodzież, służbie liturgicznej, asystom od feretronów, Różom Różańcowym, siostrom i kapłanom za przygotowanie procesji Eucharystycznej do MOR, która miał miejsce w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy gimnazjalistom za zaangażowanie i wygrabienie liści wokół bazyliki.

 • Za tydzień Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny w Polsce. Msza św. odpustowa ku czci św. Jana Pawła II w Długopolu zostanie odprawiona o 11.30 przez ks. Ryszarda Kilanowicza z N. Targu (NSPJ).

 • Ofiary na misje od Róż: MB Nieustającej Pomocy (600), NMP Wniebowziętej (500) św. Genowefy (500). Bóg zapłać.

 • Dziękujemy rodzinom, które przygotowały świątynię na dzisiejszą niedzielę. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty. O posprzątanie bazyliki na przyszły tydzień prosimy mieszkańców ul. Jana Pawła II od 76 do 90

 • 22 października (czwartek), w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II o godz. 10.00 zostanie poświęcona kaplica Podhalańska MBL w Centrum JP II w Krakowie. Organizujemy wspólny wyjazd. Zapisy w zakrystii.
  Zapraszamy w strojach regionalnych.

 • W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Jan Siuta i Józef Nykaza. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 13 X – bł. Honorat Koźmiński, prezbiter, kapucyn, ceniony kaznodzieja, poszukiwany spowiednik i kierownik dusz, pisarz religijny i założyciel wielu zgromadzeń zakonnych, przede wszystkim bezhabitowych. Zmarł 16 XII 1916 roku;
• 15 X – św. Teresa od Jezusa, dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka pochodząca z Avila i reformatorka swojego zakonu oraz mistyczka. Żyła w XVI wieku;
• 16 X – św. Jadwiga Śląska, księżna, wzorowa żona i matka siedmiorga dzieci, troskliwa opiekunka ubogich
i chorych, fundatorka szpitali. Po śmierci męża zamieszkała w klasztorze trzebnickim i w nim zmarła 15 X 1243 roku;
• 17 X – św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik, następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii. Poniósł śmierć męczeńską około 107 roku w Rzymie.

 JPII

Nowa gazetka U nas w parafii z programen nawiedzienia przez figurę św. Michała Archanioła


Aktualności
Ogrojec z Jezusem
Ogrojec - miejsce Twojej modlitwy
14 okazji do nawrócenia
Droga Krzyżowa w Wielkim Poście
^