Ładowanie...

Wznoszę swe oczy ku górom - 26 Piesza Pielgrzymka Sursum Corda

2023-06-03 | czytano: 1425
Wznoszę swe oczy ku górom - 26 Piesza Pielgrzymka Sursum Corda
Pomoc moja od Pana

W roku 60-lecia koronacji figury MBL kaznodzieja pielgrzymkowy ks. Wojciech Węgrzyniak mówił o górach. Zaczął od fragmentu psalmu: 
"Wznoszę swe oczy ku górom, 
skąd nadejść ma dla mnie pomoc. 
Pomoc moja od Pana, 
który stworzył niebo i ziemię"
Góry to wyjątkowe miejsce spotkania z Bogiem. I trzeba nam podnosić oczy ku górze, by dobrze zobaczyć góry, by zobaczyć gwiazdy na niebie, by zobaczyć więcej niż mniej. I chcemy w tę jedyną sobotę zrobić coś więcej, podnieść oczy ku górom i wyjść. Przypomniał tez kaznodzieja, że po zamachu na dwie wieże World Trade Center 11 września 2001 r. prezydent Stanów Zjednoczonych przytoczył inny fragment psalmu: 
"Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę - 
zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną."
Tak, Pan jest zawsze z nami. Możemy to zauważyć na przykładzie życia św. Antoniego pustelnika. Na koniec ks. Wojciech przypomniał 4 pokusy, którym pustelnik był poddawany:
1) zobacz, jeszcze nie wszystko stracone
2) pokusa chciwości
3) pokusa władzy
4) pokusa zwyczajnych przyjemności
Wszystkie zwyciężył, gdyż jego metodą była: wiara, wytrwałość i nieustanna modlitwa. 
Dlatego i my nie możemy się poddawać.  Trzeba nam patrzeć na cel i do niego dążyć. Podnieść oczy znad komórki, znad komputera i iść w tę jedną sobotę do Matki, do Królowej mojego serca. Gdy idziemy ku szczytowi - Bóg jest z nami, jest naszą pomocą i nas nie opuści. Eucharystię koncelebrowało 25 kapłanów na czele z dziekanem ks. Stanisławem Strojkiem z Nowego Targu.

Wyjątkowo w Eucharystii uczestniczyła także kompania honorowa I Batalionu Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa - modlili się za swojego kolegę, który przed 10 już laty zginął w Afganistanie śp. st. chorąży Jan Kiepura - upamiętniony także na 3 stacji Drogi Krzyżowej namalowanej prze kilku laty przez Zbigniewa Sałaja - artystę z Krakowa na krużgankach wokół bazyliki ludźmierskiej.

Za zdjęcia dziękujemy Kubie Jachymiakowi. Link do całej galerii Kuby

Zdjęcia Szymka Pyzowskiego  https://photos.app.goo.gl/oovNc4gN18vUxkLi9

I trzecia galeria z fragmentu drogi od Maruszyny i z Eucharystii sprawowanej na ołtarzu polowym:     https://www.mbludzm.pl/galeria/sursum-corda-s-danuta


Aktualności
Wspomagamy chorych przez Pola Nadziei
Pola Nadziei w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym Pani Ludźmierskiej
^